Article number:
0401-0025-456
Product information "Pang 100mm Strings for passenger cars (6mm)"
You will receive Pang repair strips car in a size of 100mm as an immediate outside-in repair solution for small damages up to 6mm. They are used for temporary repairs to car and lorry tyres.
| Diameter in mm | 6,0 mm |
| Length in mm | 6,0 mm |
| Width (mm) | 100,0 mm |
| Vehicle type | Universal |
Technical Information
"Pang 100mm Strings for passenger cars (6mm)"
| EAN: | 4049256091857 |
|---|---|
| Unit to packaging type quantity: | Piece |
| Brand: | Pang |
| Customs tariff number: | 40070000 |